Догляд за садовими рослинами восени

Восени необхідно захистити сад від шкідників та хвороб, щоб наступного року мати великий врожай та підтримувати насадження  в ідеальному стані.

 

Щоб уникнути якомога більше проблем з розвитком Вашого саду та створити сприятливі передумови, необхідно знати основні правила та принципи догляду за деревами та кущами. Серед основних принципів є такі:

  • Обробка вапном. Вона не лише захищає від шкідників, а й з її допомогою чутливі дерева краще оговтуються після заморозків та холодних зим. Щоб максимально захистити рослини, які взимку потерпають від сонячних променів вдень і сильних морозів вночі, треба обробляти побілкою не лише стволи, а й скелетні гілки.
  • Перекопка. Багато недосвідчених садоводів вважають, що немає жодної різниці між перекопкою дерев в осінній та весняний періоди, але вони помиляються. Дерева або кущі, які були обкопані восени більше насичуються киснем з ґрунту, відкладені шкідниками яйця та личинки , корені та насіння бур’янів гинуть. Така примітивна маніпуляція забезпечує краще живлення та захист содових насаджень у наступному сезоні.
  • Полив. Цей процес догляду за садом підходить лише для місцевості, де опади є короткотривалими або майже відсутні . Перед зимою треба насичите ґрунт водою, щоб дерева отримували достатню кількість вологи навіть у холодний зимовий період.
  • Підгодівля одне з основних правил догляду. Осіння підгодівля дерев за якісними показниками та користю переважає над літньою та весняною . За допомогою осінньої підгодівлю у дерев створюється імунітет від хвороб, збільшується морозостійкість. Сировина для підгодівлі – перегній з різноманітним хімічним складом, добрива, суперфосфати, сульфат калія і т.д.. Молоді дерева потребують меншої кількості перегною (до 30 кг) і хімічних й органічних речовин (2-3 столові ложки на 10 л води). У той час коли на підтримування життєздатності дерев віком від 8 років необхідно збільшити пропорції в 1,5 рази.
  • Обрізка. Якщо у Вашому саду більшість складають плодові дерева, тоді обрізка дерев є обов’язковою, щоб наступного року дерева дали врожай.  Обрізка повинна відбуватися до початку перших заморозків. Найкраще проводити ці процедури  в кінці серпня, щоб дерево змогло загоїти відрізані гілки та підготуватися до зменшення температури.  Видаляються сухі та хворі частини дерева, гілки, які ростуть під неправильним кутом або створюють  надлишковий об’єм. Дорослі дерева можна обрізати один раз в 2-3роки, молоді саджанці краще не деформувати, дати їм можливість пристосуватися до температурних умов і , якщо виникне така потреба, обрізати лише навесні.
  • Захист від комах. Сад стає ідеальним місцем для зимування багатьох комах. Щоб зменшити кількість шкідників у саду , його треба прибрати зайве листя та сміття, очистити дерева від загиблої кори, як зазначалось вище, перекопати сад. Треба мануальними процедурами позбутися ділянок, які можуть призвести до розмноження комах. Після цих процедур сад можна обробити різноманітними препаратами, які знешкодять комах. Тип таких препаратів підбирається в залежності від типу дерева (плодові, хвойні і т.д.)
  • Захист від гризунів. Щоб гризуни не пошкодили молоді насадження, найкращим захистом від них стане укутування саду та прикупання  землею дерев, щоб до них не пробралися миші або щурі.

Якщо дотримуватися основних правил догляду восени, то наступного року Ви матимете рясний сад, який потребуватиме прикладення мінімуму зусиль у літній та весняний періоди, а садові дерева матимуть розвинену імунну систему.